بوتیک هتل شاه ابوالقاسم

این هتل در اصل خانه ملک زاده بوده که اخیرا  با بازسازی صورت گرفته به بوتیک هتل تبدیل شده است. بوتیک هتل شاه ابوالقاسم چهار ستاره  بوده و  هفده اتاق دارد.

هتل دارای دو حیاط است. حیاط اصلی که مستطیلی  بوده و یک حوض بزرگ داشته  با باغچه هایی پر از درخت و چند دری هایی با شیشه های رنگی در اطراف آن. برخی اتاق ها دور تا دور این حیاط  هستند و تعدادی هم در طبقه دوم  مشرف به آن واقع شده اند و از منظره  این حیاط سنتی بهره می برند. تالار آینه با آینه کاری و گچ کاری خیره کننده اش نیز در حیاط اصلی قرار دارد و به آن اتاق پنج دری نیز میگویند. این تالار با درخشندگی خاصی که دارد هر بازدید کننده ای را جذب خودش می کند  تا چند عکس یادگاری در این تالار بگیرند.   بادگیری در ضلع جنوبی خانه واقع شده که جذابیت معماری این خانه را چند برابرمی کند. اگر وارد  تالار جنوبی خانه شوید و زیر دریچه بادگیر قرار بگیرید به راحتی نسیم خنکی که به واسطه بادگیر به پائین می وزد را حس می کنید.  تعدادی اتاق هم  دور تا دور حیاط نارنجستان است. حیاطی با حوضی کوچک و درختان نارنج ، محیطی کاملا  دنج و آرام داشته و از هر نظر  برای آنانی که به دنبال سکوت و آرامش می گردند مناسب است.  یکی از مهمترین ویژگی  های این هتل واقع شدن آن در بافت قدیمی است. با گذشتن از کوچه پس کوچه های مسجد جامع  و دنبال کردن تابلوی زندان اسکندر ، قبل از رسیدن به زندان یا همان مدرسه ضیائیه وارد ساباط یا کوچه سقف داری می شوید که یک طرف ان  خانه هنر قرار دارد و طرف دیگر کوچه  تابلویی را می بینید که روی آن نوشته بوتیک هتل شاه ابوالقاسم ( خانه ملک زاده).  نکته جالب توجه اینکه اگر دنبال بلندترین نقطه در بافت قدیم می گردید تا از بالای آن منظره شهر یزد بخصوص حال و هوای محله های قدیمی ، بادگیرها، گنبدهای آبی و  مناره های مساجد را به نظاره بنشینید، انتخاب درستی انجام داده اید چرا که این هتل یکی از بلندترین پشت بام ها را دارد. از تماشای غروب آفتاب غافل نشوید. کافی است تا قبل از غروب خودتان را به اینجا برسانید. قطعا یکی از بهترین  و خاطره انگیزترین غروب هایی خواهد بود که شما با دوربین عکاسی تان  آنرا شکار خواهید کرد. اگر دلتان یک نوشیدنی گرم و یا سرد خواست به  کافی شاپ هتل  مراجعه کنید. حتی می توانید سفارش بدهید که  نوشیدنی تان را بالا سرو کنند. تعدادی تخت ، صندلی و میز اطراف پشت بام چیده شده تا دمی بیاسائید و آسمان پر ستاره کویر را به تماشا بنشینید. ستاره هایی که به شما  چشمک زده  و  حضورتان را خوش آمد می گویند.  

 

 


 


تماس با ما

موقعیت مکانی:

 بوتیک هتل شاه ابوالقاسم ( خانه ملک زاده) در قلب بافت تاریخی محله فهادان، نزدیک بنای تاریخی زندان اسکندر ، بقعه  دوازده امام ،  مسجد چهل محراب و روبروی خانه هنر قرار گرفته  و  گردشگران می توانند با چند دقیقه قدم زدن  و گذر از کوچه پس کوچه های آشتی کنان از زیباترین بناهای تاریخی شهر یزد دیدن کنند.   آدرس: یزد، خیابان سید گل سرخ، کوچه شاه ابوالقاسم، روبروی خانه هنر.  


شماره تماس:

شماره تماس هتل: 7-03536200435

شماره تماس رزرواسیون: 03536303030

تلفکس: 03536216542

مشاهده آدرس بر روی نقشه